KAZA OLMASI DURUMUNDA NE YAPMALIYIM?
Aracın yeri değiştirilmeden en yakın polis veya jandarmaya haber verilmeli kaza raporu alınmalı ve Kuşadası Rent a Car ofisine haber vermelisiniz. Ofis Telefon: 0256 614 4646 – Cep Telefonu: 0543 908 1720

ARABA KİRALARKEN GEREKLİ OLAN EVRAKLAR NELERDİR?
1-Ehliyet
2-Pasaport (Yurtdışından gelenler için)
3-Kimlik
4-Kredi Kartı

LASTİK YARILMASI VE CAM KIRILMASI DURUMUNDA SİGORTADAN FAYDALANABİLİRMİYİM?
Günlük kira bedeline ek olarak 15 TL ödeyerek lastik yarılması veya cam kırılması gibi sigortanın kapsamadığı hasarlarıda teminat altına alabilirsiniz.

KİRALADIĞIM ARACI 3. BİR KİŞİ KULLANABİLİR Mİ?
Aracı kiraya verenin onayı olmaksızın kiracı aracı 3. Şahıslara kullandıramaz. Aracın 3. Şahıslarca kullanımı bu kişilerin kimlik, adres ve ehliyetine ait bilgilerin sözleşmeye kaydedilmesi ve günlük 5 TL ödemesi ile mümkündür. Aksi halde tüm sigortalar geçersiz ve kiracı tüm hasardan sorumlu olacaktır.

SİGORTALARDAN HANGİ DURUMLARDA YARARLANAMAM ?
Aracın Karayolları trafik kanunu hükümlerine göre,gerekli sürücü belgesine sahip olmayan kişiler tarafından kullanılması sırasında meydana gelen zararlar.

Aracın, “Uyuşturucu Maddeler veya Karayolları Trafik Kanunu” uyarınca yasaklanan miktardan fazla içki almış kişiler tarafından kullanılması sırasında meydana gelen zararlar.

Araçta sigortalı veya fiilllerinden sorumlu bulunduğu kimseler veya birlikte yaşadığı kişiler tarafından kasten verilen zararlar ile sigortalının fiillerinden sorumlu olduğu kimseler veya birlikte yaşadığı kişiler tarafından sigortalı aracın kaçırılması veya çalınması nedeniyle meydana gelen zararlar.

Aracın ruhsatında belirtilen taşıma haddinden fazla yük ve yolcu taşınması sırasında meydana gelen kayıp ve zararlar ile Kasko sigorta poliçesinde belirtilen diğer “Teminat dışı zararlar”ın ortaya çıkması durumunda.

Kazanın oluş şeklini açıklayan tutanakların bulunmaması halinde.

Aracın anahtarının kullanıcı tarafından kaybedildiği durumlarda Kuşadası Rent a car a bildirilmemesi

Otopark veya valeye teslim edilen araçların çalınması veya kazaya karışması durumunda

TRAFİK CEZALARINI KİM ÖDER?
Trafik kurallarına uyulmamasından doğacak her türlü sorumluluk kiracıya aittir. Aracın herhangi bir nedenle resmi makamlarca tutulması nedeni ile geçecek süre, sözleşme süresi içerisinde kabul edilir.

ARACIN BAKIMLARI KİME AİTTİR?
Aracın periyodik bakımları şirketimize aittir. Kuşadası Rent a Car ofislerinin olmadığı yerlerde olabilecek arızalarda, kiracı en yakın ofisimizden onay alıp aracı yaptıracak ve kiralayan adına aldığı faturalar kiracıya ödenecektir.